Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 6057259



*

nr 605 7259


Vas

Keramik, Signerad HS, Arabia, Finland, höjd: 23


Utrop:

100 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 oktober 2009
kl 18:05:35


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/10 20:42:26 1      100 kr
19/10 16:43:31 2      200 kr
19/10 17:36:05 3      200 kr
19/10 17:59:22 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Arabia
Arabia är en porslinsfabrik i Helsingfors, Finland. Fabriken ligger i området Arabiastranden som fått sitt namn från fabriken.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: arabia design europa finland finsk keramik norden nordeuropa nordeuropeisk vas
  • 6612 Penselvas
    Kina. Höjd: 29 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 18:07
  • 6181 Vas
    + skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:09
  • 6532 Vas
    + skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:50




Ladda ner broschyr